Zalety wykładzin dywanowych

1. CIEPŁO –  wykładziny dywanowe mają bardzo wysoką izolację cieplną – faktycznie chronią przed zimnem i wizualnie ocieplają pomieszczenie.

2. AKUSTYKA – wykładziny, szczególnie z grubym i wysokim runem zapewniają  dobrą izolację akustyczną ale również bardzo dobrze pochłaniają dźwięki jakie rozchodzą się po pomieszczeniu.

3. DESIGN – wykładziny dywanowe dzięki innowacyjnym technologiom tkania i barwienia włókien pozwalają na realizację każdego pomysłu na podłogę. Na bazowych kolorach wykładzin, można nadrukować najróżniejsze wzory i desenie –aby maksymalnie zadowolić użytkowników.

4.  ANTYPOŚLIZGOWOŚĆ – budowa wykładziny dywanowej całkowicie eliminuje problem poślizgowości podłogi.

5. WYSOKA ODPORNOŚĆ NA WGNIECENIA – na miękkich wykładzinach nie utrzymują się wgniecenia. Nawet gdy przez dłuższy czas stoją na nich ciężkie sprzęty, dzięki swoim właściwościom wykładzina powraca do pierwotnego wyglądu.

6. BEZPIECZEŃSTWO – wykładziny dywanowe zapewniają bezpieczeństwo -  minimalizują skutki upadku, redukują koncentrację drobnego pyłu unoszącego się w powietrzu w zamkniętych pomieszczeniach.

7. TRWAŁOŚĆ – Wykładzina, która zostanie dobrana według funkcji pomieszczenia będzie bardzo trwałą inwestycją. Przy odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu długo zachowa kolory i szczególne właściwości. Z tego powodu często stosowana jest również w biurach, hotelach, salach konferencyjnych czy wykładowych. Co raz częściej pojawia się również w szkołach i szpitalach.