Frisea

Frisea

Płytki dywanowe Frisea to wysokiej jakości ekologiczne rozwiązania pokryć podłogowych do pomieszczeń biurowych.  Podłoże coatex jest wolne od bitumenu i PVC, a wysokiej jakości włókno Antron 6.6 gwarantuje komfort użytkowania i długie życie produktu.  Płytki dywanowe Vorwerk mają szereg certyfikatów środowiskowych potwierdzających niską emisję VOC oraz właściwości antyalergiczne.  Runo płytek ma właściwości adhezyjne - przyciąga kurz i pył, dzięki czemu cząsteczki zanieczyszczeń nie krążą w powietrzu.

Dzięki optymalnej strukturze frise oraz świadomemu doborowi kolorów, płytki dywanowe Frisea Textiles oraz wykładziny Frisea pomagają oszczędzać energię elektryczną w budynku biurowym (wg technologii Optical Electronics)

Dostępna jest w 18 kolorach w płytkach, oraz w 20 kolorach w rolce. Frisea produkowana jest także w formatach Free Forms

Wykładziny Vorwerk od wielu lat przechodzą regularne testy na certyfikaty środowiskowe związane z jakością powietrza w budynku oraz wpływem na jakość życia ludzi w nim przebywających.

Wysoką jakość wykładziny Frisea potwierdzają następujące dokumenty  Certyfikat CRI GREEN LABEL PLUS, Certyfikat Prodis-ID, Certyfikat DGNB, Certyfikat GUI life balans.

 

BUDOWA WYKŁADZINY FRISEA

Podłoże tekstylne TexBack ® / Coa Tex ® odpowiednio zagęszczone i kalandrowane stanowi warstwę stabilizującą, jest wolne od bitumenu i PVC dzięki czemu wykładziny Vorwerk nie stoją na przeszkodzie w przeprowadzaniu w obiektach procesów certyfikacyjnych LEED i BREEAM.


Włókno 100% PA 6.6  Antron ®

Włókna marki Antron® są na skutek wysokiej krystaliczności zastosowanego poliamidu 6.6 tak twarde, że cząsteczki brudu z trudem mogą wniknąć w głąb włókna. Dzięki czemu wykładzina Vorwerk jest bardzo odporna na zabrudzenia. Włókna te są bardzo miękkie, odporne na obciążenia dynamiczne i statyczne. Podczas chodzenia po wykładzinie dywanowej z włókien Antron® nie powstaje efekt elektryzowania. Właściwością włókien PA6.6 jest doskonała podatność na barwienie, dzięki czemu kolor wykładzin jest intensywny, jednolity i długotrwały.

Komfort akustyczny

Budowa wykładziny Frisea – czyli miękkie, tekstylne podłoże oraz mocne, gęste runo pozwalają na znacząca poprawę komfortu akustycznego pomieszczenia. Wykładzina ma zarówno wysoki czynnik pochłaniania dźwięku, jak i doskonale redukuje dźwięki uderzeniowe – odgłos kroków czy przesuwanie foteli biurowych na kółkach.

Dostępna kolorystyka płytek

Pliki do ściągnięcia